czwartek, 5 listopada 2015

Rozdział 6

Miałam całą sobotę wolną, więc znów umówiłam się z Lukiem, pomimo tego, że wdzieliśmy się wczoraj. Naszym celem miał być park, a potem może kino. Od samego rana Sydney było spowite w gorącym słońcu, więc postanowiliśmy na szybko zmienić plany. A raczej Hemmings postanowił to zrobić, proponując wycieczkę za miasto.
Przyszykowałam wszystko do wyjścia, pakując najpotrzebniejsze rzeczy w sportową, dużą torbę. Oczywiście, jak zwykle biegałam po domu, by wyrobić się na czas. Jen siedziała na sofie, przeskakując z programu na program, co jakiś czas zerkając na mnie i zaszczycając mnie cichymi westchnięciami.
— A tobie co?
— Też chcę kogoś poznać — jęknęła, kręcąc nosem.
— Jak chcesz, możesz jechać z nami — zaproponowałam, a ona spojrzała na mnie jak na kretynkę.
— I co? Mam patrzeć, jak się migdalicie?
— My się nie migdalimy, Jen. Luke to tylko kolega.
— Ta... A ja jestem Królową Anglii.
— W takim razie oddaję ci pokłony — rzuciłam, związując włosy w kucyk. Dziewczyna zaśmiała się, a potem znów spojrzała w moją stronę. — Jedziesz z nami czy nie?
— Nie. Nie chcę czuć się jak piąte koło u wozu.
— Jen!
— Daj spokój, twojemu blond koledze — zaakcentowała dokładnie to słowo, a ja skrzywiłam się — nie spodoba się to, że mnie tam ciągniesz.
— Luke taki nie jest...
— Idź i baw się dobrze. A potem chcę poznać szczegóły. W ogóle, co ty go tak ukrywasz?
— Co?
— Poznam go kiedyś czy nie?
— Poznasz. Oczywiście, że poznasz. Może ma jakiś fajnych kumpli?
— Calum był spoko.
— No właśnie. Może ma ich więcej. Będziesz mogła sobie, któregoś wybrać...
— Idź już, bo zaraz doświadczysz bliskiego kontaktu z pilotem. — Zdążyła to powiedzieć, a jej telefon się rozdzwonił. Złapała za komórkę i odebrała. — Cześć, Josh. Nie... Nic nie robię...
Przekręciłam oczami, śmiejąc się pod nosem. Jennifer nigdy nie mogła narzekać na niepowodzenie u płci przeciwnej. Ale i tak zawsze twierdziła, że mało się nią interesują. Zerknęłam na nią, gdy pogrążyła się w rozmowie z kolegą. Z jej wymiany zdań z Joshem, zdążyłam wywnioskować, że przyjaciółka zaraz będzie mieć plany na tę sobotę. Machnęłam w jej stronę, a ona zrobiła to samo, uśmiechając się przy tym szeroko. Założyłam trampki, złapałam za torbę i punktualnie o dziesiątej wyszłam z domu.
Zamknęłam drzwi i się odwróciłam. Luke już na mnie czekał. Opierał się o drzwi czarnego BMW, którego modelu nie rozpoznałam, bo się na tym kompletnie nie znałam. Uniosłam brwi i podchodząc bliżej. Nie wiedziałam, że blondyn ma prawo jazdy.
— Cześć — rzuciłam, a on skinął głową z uśmiechem. Zauważyłam, że przyjechał bez tych swoich niebieskich słuchawek, co od razu uznałam za postęp. — Prowadzisz? — zapytam, wskazując na samochód. 
Pokiwał głową, a potem pokazał na siebie i na auto, dodając do tego wszystkiego pojedyncze bezdźwięczne słowa. Zrozumiałam go od razu. Jak widać, byłam dość ograniczona pod tym względem, ponieważ byłam pewna, że osoby niesłyszące nie mogą mieć prawa jazdy. Luke jednak znów mnie zaskoczył, a ja dowiedziałam się przy okazji kolejnej rzeczy.
Wziął ode mnie torbę. Otworzył bagażnik i wrzucił ją do środka. Następnie obszedł wóz i otworzył drzwi od strony pasażera. Machnął na mnie ręką. Podeszłam do niego, a potem wsiałam do środka. Luke po chwili zajął miejsce za kierownicą. Zerknęłam na niego. On jednak złapał za telefon i wystukał na nim kilka wyrazów.

Przyznaj, że boisz się ze mną jechać.

Pokręciłam głową. On zaraz zrobił to samo, naśladując mnie, dodając do tego zmarszczony nos. Zaśmiałam się.

Bez obaw. Nie jeżdżę jak kretyn.

— Mam nadzieję — odpowiedziałam, a on prychnął cicho. 
Poklepałam go po ramieniu, uśmiechając się, a on zaraz odpowiedział tym samym. Następnie włączył radio. Uniosłam brwi.
— Co? — zapytał, poruszając tylko ustami.
— Podczas jazdy włączasz sobie radio? To kolejny twój kamuflaż?
Pokręcił głową. Wskazał na mnie, na ucho, a potem na radio. No tak... włączył je dla mnie. Zacisnęłam usta, spoglądając na niego przepraszająco. Poczułam się jak kretynka, bo tak nagle mu z tym wyjechałam. Chłopak zaśmiał się i teraz to on, poklepał mnie delikatnie po dłoni.
— Mogę? — zapytałam, wskazując na przyciski radia. 
Pokiwał głową, nadal mając na twarzy lekki uśmiech. Kiedy ja zaczęłam szukać odpowiedniej stacji, blondyn ruszył, włączając się do ruchu.


Luke był naprawdę dobrym i uważnym kierowcą. Choć z początku faktycznie miałam pewne obawy co do prowadzenia przez niego auta, ale w końcu oczy miał w pełni zdrowe, więc nie było żadnych problemów. Ten irracjonalny strach w miarę szybko minął i teraz bez problemów mogłabym z nim wsiąść do samochodu, nawet z zawiązanymi oczami.
Luke wywiózł mnie za miasto. Z głównej drogi skręciliśmy w polną, która zmierzała w głąb lasu. A przynajmniej tak mi się wydawało. Zaraz wyjechaliśmy na olbrzymią polanę. Blondyn zaparkował niedaleko drzew. Wysiedliśmy z samochodu. Przeciągnęłam się, jednocześnie rozglądając się dookoła. Wszędzie było zielono, cicho i po prostu pięknie. Byliśmy na górce, więc mogliśmy podziwiać gęsty las, który znajdował się w dole pod nami, a także wielki dom ze stawkiem, który był w oddali.
Zanim zdążyłam się zorientować, Hemmings wyciągnął nasze rzeczy z bagażnika. Przejęłam od niego torbę, wskazując na duże drzewo, które rzucało przyjemny cień. Chłopak pokiwał głową. Z jego pomocą rozłożyłam na trawie sporych rozmiarów koc. Na niego rzuciłam mniejszy, który nie dorównywał mu wielkością. Resztę rzeczy postawiliśmy bliżej pnia, by nie docierało do nich słońce, szczególnie że w torbie miałam zapakowane jedzenie.
Luke usiadł na kocu, a ja niewiele myśląc, położyłam się obok, wpatrując się w zielone liście, które miałam nad sobą. Poczułam przyjemny, lekki wiaterek. Boże... Było idealnie. Cisza i spokój. Nikt nie zawraca ci głowy, nikt nic od ciebie nie chce. Istny raj na ziemi. Spojrzałam na blondyna, który wpatrywał się we mnie z uśmiechem. Zrobiłam zaskoczoną minę, a on się zaśmiał.
— Co?
Wzruszył tylko ramionami, a potem sięgnął do swojej torby. Wyjął z niej puszkę z napojem, która była cała mokra. Byłam pewna, że musiała długo chłodzić się w lodówce. Wskazał na nią, a ja pokiwałam głową. Usiadłam, a on podał mi drugą puszkę. Otworzyliśmy je w tym samym momencie. Upiliśmy małe łyki. Luke wskazał na mnie, a potem na to, co było przed nami.
— Tak, jest bosko — odpowiedziałam na jego pytanie. 
Uśmiechnął się, wyciągając z torby notes i długopis. Zaczął szybko coś w nim pisać. Po chwili podał mi go, odwracając się dla odmiany w stronę mojej torby.

Jak to robisz, że tak łatwo zgadujesz, o co mi chodzi? A tak w ogóle pozwolę sobie na pogrzebanie w twojej torbie, bo miałaś wziąć jedzenie.

Zaśmiałam się i zerknęłam na niego. Luke wyciągnął zawiniętą w sreberko kanapkę i paczkę ciastek. Odwiną kanapkę i wgryzł się w nią. Uśmiechnęłam się, a on znów utkwił we mnie błękitne tęczówki.
— Po pierwsze jasno dajesz znać, o co ci chodzi. Rozumiemy się prawie bez słów — odpowiedziałam i tym razem to on uśmiechnął się szeroko. — A po drugie, nie krępuj się. — Blondyn zaśmiał się, znów zatapiając białe zęby w kanapce. — Smakuje? — Pokiwał głową. — To się cieszę.


Siedzieliśmy na kocu, obżerając się w większości niezdrowym jedzeniem i zapijając to słodkim napojem. Byłam pewna, że w żyłach zamiast krwi, płynie mi już sam cukier. W końcu podniosłam się z miejsca i podeszłam na skraj górki. Wyciągnęłam telefon i zrobiłam kilka zdjęć, by uchwycić ten cudowny widok, który miałam przed oczami. Następnie znów wróciłam na koc.
Luke uśmiechnął się, a ja wyciągnęłam telefon przed jego twarz. Zrobiłam mu zdjęcie. Blondyn skrzywił się i pokręcił głową, a potem spróbował zabrać mi komórkę.
— Ej, no — jęknęłam, odpychając jego ręce. — Chcę mieć fotkę, którą ustawie sobie na kontakt.
Blondyn się zaśmiał. Wskazał na siebie, pokiwał palcem, wykonał gest rozmawiania przez telefon, a na końcu pokazał na mnie.
— Wiem, że nie będziesz do mnie dzwonił, ale może kiedyś puścisz mi strzałkę? Zresztą SMS-y już do mnie wysyłasz. Wtedy też widać zdjęcie kontaktu. 
Hemmings ponownie uśmiechnął się, wyciągając swój telefon. Ustawił go na wprost mnie. 
— No weź... jestem niefotogeniczna — mruknęłam, a on znów się zaśmiał. 
Gestem pokazał, że mam się uśmiechnąć. Przekręciłam oczami, ale zrobiłam to, o co mnie poprosił. Zrobił zdjęcie.
Machnęłam na niego ręką, a potem poklepałam miejsce obok siebie. Przybliżył się do mnie, a ja do niego. Wyciągnęłam komórkę, by zrobić nam wspólne zdjęcie. Następnie wyczytałam je, a Luke nachylił się jeszcze bardziej, by móc je zobaczyć.
— Jest całkiem niezłe — odparłam, a on pokiwał głową.


Dla relaksu i kompletnego odmóżdżenia zaczęliśmy przeglądać filmiki zamieszczone w internecie, które odtwarzaliśmy na zmianę w naszych komórkach. Potem zagraliśmy w jedną z jego gier — tym razem jako zespół. Potem położyliśmy się na plecach i wlepialiśmy oczy w lekko szumiące liście, które wisiały nad nami.
Po jakimś czasie usłyszałam jego powolny i spokojny oddech. Odwróciłam się. Luke zasnął. Leżał tuż obok mnie, mając pod głową swoją czarną bluzę, którą wcześniej zwiną w kłębek. Uśmiechnęłam się pod nosem. Podczas snu wyglądał naprawdę słodko.
Nieco mocniej zawiało. Usiadłam. Wyciągnęłam z torby książkę. Złapałam za mój koc i rozwinęłam go. Spojrzałam na śpiącego, a on przekręcił się na bok. Przykryłam go kocem, a potem położyłam się na brzuchu.
Ułożyłam się wygodniej. Niechcący zahaczyłam łokciem o dłoń blondyna. Znieruchomiałam, wpatrując się w niego. Luke poruszył się po raz kolejny, mocniej wciskając twarz w bluzę. Zabrał rękę, przejeżdżając nią po swoim ramieniu, a potem wyciągnął ją i położył na moich plecach, delikatnie poruszając palcami. Poczułam szybki dreszcz, który przebiegł mi po kręgosłupie. Chłopak wcisnął się w moje ramię jeszcze bardziej. Od jego ciała biło przyjemne ciepło. Uniosłam się na łokciach, by móc na niego spojrzeć. Jego ręka zjechała na mój pas, a on mocniej zacisnął palce na mojej koszulce. Przez chwilę obserwowałam go, ale Luke spał dalej. Uśmiechnęłam się po raz kolejny, a potem otworzyłam Gwiazd naszych wina i skupiłam się na lekturze, dając blondynowi trochę czasu na drzemkę.


Zgasiłam papierosa, mocno wciskając go w ziemię. Zadrżałam. Odkąd Luke zasnął, minęło niecałe półtorej godziny, a pogoda diametralnie się zmieniła. Zrobiło się zimno, szaro i ponuro, jakby zaraz miało się rozpadać. Nie było sensu przedłużać naszej wyprawy.
Zamknęłam książkę i spojrzałam na chłopaka. Blondyn dalej spał, przyciskając się do mojego ciała. Dzięki temu przynajmniej było mi nieco cieplej. Mimo tego i tak dostałam gęsiej skórki. Nie wzięłam pod uwagę tego, że może zrobić się tak zimno, więc nawet nie zaopatrzyłam się w bluzę.
— Hej, Luke — powiedziałam, nie odrywając od niego wzroku. 
Po chwili jednak uderzyłam się otwartą dłonią w czoło. Przecież on i tak mnie nie usłyszy.
Wyciągnęłam rękę i lekko przejechałam palcami przez jego blond czuprynę. Poruszył się, ale nie otworzył oczu. Dotknęłam jego nosa, a on lekko zacisnął usta. Zaśmiałam się, bo miny robił niesamowite. W końcu, kiedy zawiało mocniej, potrząsnęłam jego ramieniem, a on się obudził. Przez chwilę chyba nie do końca wiedział, co się dzieje, bo spojrzał na mnie zdezorientowany. Zamrugał kilka razy, a potem się uśmiechnął.
— Przepraszam — powiedział, poruszając tylko ustami. Odsunął się ode mnie.
— Daj spokój, przynajmniej nie zmarzłam, aż tak bardzo, bo dobry z ciebie kaloryfer — odpowiedziałam, a on się zaśmiał. — Powinniśmy się zbierać.
Blondyn uniósł się i spojrzał na książkę, która leżała niedaleko mnie. Chwycił za nią i dokładnie obejrzał, wczytując się w opis na tylnej okładce. Uniósł brwi, machając mi książką przed nosem.
— Tak... nieraz coś takiego poczytam. Odskocznia od horrorów i kryminałów — powiedziałam, a on się uśmiechnął. 
Wskazał na książkę, a następnie gestem udał, jakby kręcił film. Po tym spojrzał na mnie oczekująco. 
— Tak, nakręcili film na podstawie tej książki. — Machnął palcem, co odebrałam jako: tak myślałem. — Widziałeś go? — Pokręcił głową. — To musisz nadrobić. A teraz spadajmy stąd.
Podnieśliśmy się z koca i szybko zaczęliśmy zbierać swoje rzeczy. Na mojej skórze ponownie pojawiła się gęsia skórka, a ja wyczułam, że mam ją nie tylko na ramionach, ale także i na udach. Luke zerknął na mnie, gdy zatrzęsłam się z zimna. Szybko złapał za swoją bluzę i podał mi ją.
— Nie, dzięki.
Pokręcił głową, wciskając mi ją w ręce. Pokazał, że bez gadania mam ją założyć, więc zrobiłam to, by się z nim nie sprzeczać. Zapięłam zamek. Rękawy zasłaniały mi palce, więc podwinęłam je. Bluza sięgała mi za pośladki, ale przynajmniej nie wiało mi po nerkach. Czułam na niej zapach jego perfum, które nie ukrywam, ale bardzo mi się podobały.
W ciągu kilku minut spakowaliśmy się, a ja jeszcze dokładnie obeszłam miejsce, by mieć pewność, że nie zostawiliśmy po sobie żadnych śmieci. Wsiedliśmy do samochodu, kiedy znów zaczęło mocniej wiać. Wcisnęłam się w fotel, ciesząc się, że przynajmniej tu możemy się uchronić przed zimnem.
Odwróciłam głowę. Luke spoglądał na mnie z uśmiechem. Uniosłam lekko brwi, a on klasycznie złapał za telefon. Odczekałam chwilę, a potem przejęłam od niego komórkę.

Jak widzę, już chyba strach przed jazdą ze mną cię opuścił. I przepraszam za to, że zasnąłem. Od razu mówię, że nie było nudno. Po prostu jakoś tak mnie przymuliło.

— Nie bałam się i nie boję z tobą jechać — powiedziałam powoli, a on uniósł jedną brew i uśmiechnął się z przekąsem. — Serio, nie. A co do twojej drzemki, naprawdę spoko. Nieraz się zdarza.
Hemmings uśmiechnął się i odpalił silnik. Wskazałam na radio, a on kiwnął głową. Zaczęłam przeskakiwać ze stacji na stację, szukając jakieś muzyki. W końcu natrafiłam na najnowsze hity. Może być.
W dalszym ciągu ściskałam komórkę blondyna w ręku, więc kiedy ta zawibrowała, aż podskoczyłam. Luke zerknął na mnie. Pokazałam mu, że dostał wiadomość. Na pierwszych światłach, przejął ode mnie telefon i szybko odczytał treść SMS-a. Wystukał coś, a potem szybko oddał mi urządzenie. Ruszyliśmy dalej. Spojrzałam na wyświetlacz.

Robimy coś dalej czy masz mnie dość?

— Nie mam dość. Co powiesz na film? U mnie? — zaproponowałam, kiedy mógł oderwać wzrok od drogi i znów się do mnie odwrócić.
Jen pewnie nie było w domu, więc śmiało mogliśmy zająć salon. Blondyn uśmiechnął się po raz kolejny i pokiwał szybko głową, unosząc przy okazji kciuk. Zauważyłam, że dzisiaj uśmiechał się naprawdę bardzo często.
— Świetnie. 
Chłopak pokazał na telefon, a potem poruszał palcami, jakby pisał na niewidzialnej komórce, by po chwili wskazać na mnie. 
— Mam temu komuś odpisać? 
Potwierdził, kiwając głową. Zmarszczyłam lekko czoło ze zdziwieniem, słysząc jego cichy śmiech. Tak, minę musiałam mieć dość zabawną.
Wzruszyłam ramionami. Skoro tego chciał. Skasowałam jego wcześniejsze pytanie. Pole tekstowe pomniejszyło się, a ja zobaczyłam wiadomość, którą przed chwilą dostał. Odezwał się do niego Ashton, a wnioskując po treści, był to jeden z jego współlokatorów.

Od: Ashton
Masz zamiar wrócić do domu teraz czy za tydzień? :P Bo chcemy z chłopakami zamówić pizzę i nie wiemy, ile jej wziąć?

Do Ashton:
Hej, Luke wróci do domu wieczorem. Smacznego! :D

Na kolejnych światłach pokazałam odpowiedź, a Hemmings znów się zaśmiał, kiwając jednocześnie głową. Wysłałam ją. Po chwili jednak przyszła następna wiadomość. Blondyn pokazał palcem, że mam ją odczytać. Moje niebieskie oczy znów skupiły się na wyświetlaczu.

Od Ashton:
Cześć, Mel! :D Czyżby Luke wykorzystywał cię w czasie jazdy do SMS-owania?

Do Ashton:
Dokładnie, to właśnie robi :)

Od Ashton:
Jak zwykle! W takim razie nie przeszkadzam. Bądźcie grzeczni i miłej zabawy. Mam nadzieję, że kiedyś POZNAMY się NA ŻYWO :D

Przekazałam telefon Luke'owi na najbliższych światłach, a on nawet nie spoglądając na ekran, wcisnął go do kieszeni. Znów utkwił we mnie błękitne oczy, uśmiechając się w sposób, który podobał mi się najbardziej — tak, że było widać te jego słodkie dołeczki w policzkach.
— Może my też zamówimy pizzę? 
Gdy pokiwał głową, wyciągnęłam dla odmiany swój telefon i odnalazłam numer do pizzerii.


Otworzyłam drzwi. Oboje weszliśmy do środka. Przejęłam od Luke'a torbę, stawiając ją przy sofie tak, by była na widoku. Postanowiłam rozpakować ją później. Spojrzałam na blondyna, który rozglądał się po kremowym salonie i białej kuchni. Po chwili jego oczy zwróciły się w moją stronę.
— Czuj się jak u siebie — powiedziałam, a on się uśmiechnął.
Przeszłam do kuchni. Wyciągnęłam z lodówki butelkę z napojem. Z szafki wyjęłam dwie podłużne, kolorowe szklanki. Z nimi wróciłam do salonu, rozstawiając je na stole. Zerknęłam na Hemmingsa, który z zaciekawieniem oglądał zdjęcia w ramkach, które poustawiane miałyśmy w salonie. Na jednych byłyśmy ze swoimi rodzinami, na innych ze znajomymi z Griffith.
Ściągnęłam jego bluzę, wieszając ją na wieszaku przy drzwiach wejściowych. Usłyszałam szum. Na dworze zaczęło padać. Miałam tylko nadzieję, że nie będzie burzy. Podeszłam do chłopaka, lekko ocierając się o niego ramieniem. Spojrzał na mnie, a potem wskazał na jedno ze zdjęć.
— Moi rodzice. Rodzeństwa nie mam. A ty? — Blondyn wskazał na siebie, a potem wyciągnął dwa palce. — Dwójka braci? — Pokiwał głową, a potem uniósł palec. — Starszych braci — dopowiedziałam, a on uśmiechnął się jeszcze szerzej, znów kiwając głową. Następnie pokazał mi podniesiony kciuk. — O, dzięki! Cieszę się, że doceniasz moje umiejętności. Zawsze byłam dobra w kalambury — skwitowałam, a on parsknął śmiechem. — Co będziemy oglądać? 
Hemmings już chciał wyciągnąć telefon, ale ja szybko złapałam go za rękę. Spojrzał na mnie zaskoczony. 
— Dawaj dalej. Pokazuj — zachęciłam go z uśmiechem.
Luke zaśmiał się po raz kolejny, a potem ustawił się dokładnie naprzeciwko mnie, bym mogła go lepiej widzieć. Wskazał szybko na mnie i na siebie, a potem zrobił coś na wzór lornetki, by na końcu wyciągnąć dwa palce.
— Chcesz obejrzeć dwa filmy? 
Klasnął w dłonie i znów pokazał na mnie, po raz kolejny się śmiejąc. Uśmiechnęłam się jeszcze szerzej. Wyciągnął przed siebie palca. 
— Pierwszy film? — W odpowiedzi znów pokiwał głową.
Zmarszczył czoło, jednocześnie pukając się palcem w policzek. Utkwiłam w nim zaciekawione spojrzenie. Usłyszałam, jak cicho wypuszcza powietrze z ust. Zerknął na mnie i kiwnął głową. Pokazał, jakby coś pisał, potem jakby kręcił coś na kamerze. Zacisnęłam usta, próbując połączyć to wszystko w jedną całość.
— Znam to? 
Znów pokiwał głową. Następnie zrobił kilka gestów poniżej swojego pasa, jakby osoby w nim grające były małe. Nagle podskoczył, udając przerażonego. 
— Na pewno chodzi o jakiś horror — powiedziałam powoli, a Luke skinął głową. — Pisarz, kamera lub kręcenie filmów i mali ludzie, może dzieci...
Hemmings pstryknął palcami, chcąc, bym znów na niego spojrzała. Wskazał na nas, robiąc przy tym gest rozmowy. Podszedł do mnie, objął ramieniem i przejechał wyprostowaną ręką przed naszymi twarzami. Na samym końcu udał, że przełącza coś niewidzialnym pilotem.
— Mam! — rzuciłam, odwracając się w jego stronę. — Sinister. — Uśmiechnął się szeroko. — Tak... faktycznie mówiłam, że powinniśmy go kiedyś razem obejrzeć. — Luke znów kiwnął głową. — Jaki jest drugi film?
Blondyn odsunął się i znów stanął naprzeciwko. Pokazał na mnie, a potem udał, że czyta książkę. Na samym końcu wskazał na niebo. Od razu wiedziałam, co ma na myśli.
Gwiazd naszych wina?
— Tak — powiedział, poruszając tylko ustami.
— Chcesz to zobaczyć?
— Tak.
— Okej. Ale nie zdziw się, jak się w paru momentach rozryczę. — Luke uniósł brwi. — Tak, płaczę na filmach. 
Chłopak zacisnął usta, a ja widziałam, jak stara się nie wybuchnąć śmiechem. Przekręciłam oczami, a on zachichotał pod nosem. Machnęłam na niego ręką, co rozbawiło go jeszcze bardziej.


Siedzieliśmy na kanapie, ramię w ramię. Na stoliku leżał prawie pusty karton po pizzy. Prawie, bo trzy kawałki jeszcze zostały. Byliśmy w trakcie oglądania pierwszego filmu. Na ekranie właśnie leciał Sinister z napisami. Skupiłam całą uwagę na akcji, która się działa.
Poruszyłam się lekko, kiedy główny bohater wszedł po drabinie. Wstrzymałam oddech. Wiedziałam, co się zaraz stanie, ale i tak dałam się zaskoczyć tej pieprzonej jump scence. Kiedy Pan Boogie nagle wyskoczył przed twarzą Ellisona Oswalta, a nam przed oczami, podskoczyłam i po prostu wcisnęłam się w klatkę piersiową Luke'a, mocniej zaciskając palce na jego koszulce.
Słyszałam, jak się zaśmiał. Poczułam, jak obejmuje mnie ramieniem i powoli przejeżdża dłonią po moich plecach. Spojrzałam na ekran. Oswalt też prawie miał zawał. Wyprostowałam się, by zerknąć na blondyna. Zacisnął usta, powstrzymując się przed kolejnym chichotem, jaki chciał wydostać się z jego gardła.
— Zawsze daję się na to nabrać — odparłam, a on nie wytrzymał i parsknął śmiechem.
W dalszym ciągu mnie obejmował, spoglądając na mnie roześmiany. Tak, pięknie... Jego to bawiło, a ja prawie zeszłam na atak serca. Podniosłam się do poprzedniej pozycji. Mój wzrok trafi na jego dłoń. Blondyn poruszył się, robiąc zakłopotaną minę. Zabrał rękę.
— Tak było całkiem spoko — powiedziałam, a on lekko się uśmiechnął. 
Przybliżył się jeszcze bardziej. Ponownie objął mnie, przyciągając do siebie. Ułożyłam głowę na jego ramieniu. Tak... Zdecydowanie, tak było całkiem spoko.


W przypadku Gwiazd naszych wina atmosfera była całkiem inna. Nadal siedzieliśmy obok siebie, a Luke, co jakiś czas uspokajająco przejeżdżał palcami po moim ramieniu, kiedy ja przy niektórych scenach ocierałam wierzchem dłoni, wyciekające z oczu łzy. Zawsze płakałam na tym filmie. Zresztą ja potrafiłam popłakać się też na innych produkcjach.
Zerknęłam na blondyna. Dochodziliśmy właśnie do końcówki filmu. Zauważyłam, jak mocno zaciska usta. Czyżby i Luke się wzruszył? Jego twarz odwróciła nieco moją uwagę od tego, co działo się na ekranie. Przez chwilę wpatrywałam się w chłopaka, a gdy on zerknął w moją stronę, ja z automatu wlepiłam oczy w telewizor. To wystarczyło, bym wróciła do fabuły i tego, co przeżywa główna bohaterka. Popłakałam się kolejny raz.


Siedzieliśmy naprzeciwko siebie, dyskutując o filmie, który niedawno oglądaliśmy. Luke uznał, że produkcja ta jest całkiem niezła i ma naprawdę dobre sceny, choć czasami wkurzał go filmowy Gus. Oprócz tego podobała mu się praca kamery, jaką wykonali do poszczególnych momentów. Akurat z tą ostatnią opinią zgadzałam się w stu procentach.
Właśnie rozprawialiśmy na temat końcowej sceny, kiedy drzwi od mieszkania się otworzyły. Jen weszła do domu. Wstałam z kanapy. Luke zaraz zrobił to samo. Moja przyjaciółka machnęła komuś ręką, a potem zamknęła drzwi. Odwróciła się i spojrzała na nas, unosząc z zaskoczeniem brwi. Po chwili na jej ustach wymalował się szeroki uśmiech.
— No... cześć, Mel — powiedziała, szczerząc się jeszcze bardziej. Ściągnęła kurtkę i podeszła do nas. — Jak widzę, w końcu postanowiłaś ujawnić kolegę. Jest naprawdę słodkim ciasteczkiem. Daję ci pełne błogosławieństwo. Z takim facetem to można grzeszyć całymi dniami...
— Jen — odparłam, siląc się na to, by nie parsknąć śmiechem. Moja przyjaciółka wiedziała, że Hemmings nie słyszy, dlatego była pewnie święcie przekonana, że może takie uwagi wygłaszać przy nim.
— Co? — rzuciła, zerkając na blondyna. Zauważyłam, jak drgają mu kąciki ust.
— Luke — odwróciłam się do niego, a on kiwnął głową. — To moja przyjaciółka Jen. — Dziewczyna spojrzała to na mnie, to na niego. — A tak... Luke czyta z ruchu warg — powiedziałam, a potem nie wytrzymałam i ryknęłam śmiechem, kiedy Jennifer oblała się szarłatem. Słyszałam, jak blondyn dusi się ze śmiechu, starając się udawać, że nic niezręcznego się nie stało.
— Kurwa, dopiero teraz mi to mówisz! — warknęła, a ja i Luke dalej śmieliśmy się w najlepsze.***
Mamy kolejny ich wspólny dzień i pierwszy przytulas, a także małą grę w zgadywanie tytułów :D 
Jak widzę to, czemu Luke się przy niej nie odzywa stało się głównym punktem rozmyśleń :) Mogę was zapewnić, że się dowiecie - w końcu się dowiecie, ale teraz nie pamiętam, w którym to było rozdziale :)

Oliwia - naprawdę powód jest prosty, ale nieraz te najłatwiejsze odpowiedzi, są najcięższe do odgadnięcia. Ja na razie nic nie powiem, bo może uda mi się was tak lajtowo zaskoczyć haha :) Dziękuję za cudny komentarz. Cieszę się bardzo, że ci się podoba :)

Milena - tak dobrze zrozumiałaś. Michael w tym opowiadaniu ma faceta :D

Chce też podziękować za wszystkie pozostałe opinie i komentarze, które się pojawiły :) Naprawdę to motywujące - i to bardzo! Dziękuję! :)

Kolejny rozdział pojawi się we wtorek - czyli dawny system wraca :)

Pozdrawiam!

#PokochacCiszeFF

3 komentarze:

 1. Rozdział jak zwykle wspaniały ;-)
  Mel rozumie Luke'a bez słów... Moim zdaniem to mega słodkie ♥ I jeszcze ta końcówka z Jen mnie rozwaliła ♥
  Czekam na następny rozdział
  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Luke i Mel - to jest to. Oni są dla siebie stworzeni. NIE NOOO HEMMO jak mogłeś walnąć komara XD Chociaż to było słodziutkie :D Ja tam bym się na jej miejscu do niego poprzytulała, skoro miała ku temu okazję - co ja gadam, potem się przytulali :D Dzięki ci horrorze, że zmusiłeś ich do tego. Kocham tą historię, jest na swój sposób prosta, a tak niesamowita :) Chcę więcej. Nie mogę doczekać się wtorku!
  Pozdrawiam Milena

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłam to opowiadanie całkiem przypadkowo i po prostu się zakochałam. Pomimo, że pomysł niesłyszącego Luka czy niewidomego Caluma na początku mi się nie podobał, to teraz uważam to za świetny pomysł. Dzięki temu historia jest niezwykła i wciągająca. Pokazujesz tak trudne tematy w piękny sposób. Gratuluję, życzę weny i z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały! Pozdrawiam nowa czytelniczka - Pati

  OdpowiedzUsuń